پرش لینک ها

نمایی از آینده ارزهای رمزنگاری شده، آشنایی با Binance Coin

فرقی ندارد که یک فرد حرفه‌ای یا تازه‌کار در زمینه ارزهای رمزنگاری شده باشید. در هر صورت اگر علاقه‌ای به ارزهای رمزنگاری شده داشته باشید احتمال آن بسیار زیاد است که نام Binance را شنیده باشید. احتمال این آشنایی از جایی بالا است چون Binance بالاترین مقدار تبادل و تراکنش را در بازار ارزهای رمزنگاری شده به خود اختصاص داده است. نام Binance ترکیبی از دو کلمه Binary (باینری) و Finance (دارایی) تشکیل شده است. اگر شما از این پلتفرم استفاده کرده باشید باید اطلاع داشته باشید که ارزرمزنگاری شده مخصوص به آن با نام Binance Coin شناخته می‌شود.

ارز رمزنگاری شده Binance Coin چیست؟

Binance Coin نوعی ارز رمزنگاری شده دیجیتال است که توسط پلتفرم Binance تولید می‌شود. برای نمایش این ارز از سمبل BNB استفاده می‌شود. در واقع باید گفت که این ارز رمزنگاری شده از بلاک چین اصلی اتریوم استفاده می‌کند و ساختاری بسیار شبیه به اتر دارد. توکن BNB سوخت اصلی برای انجام هر نوع عملیاتی در Binance.com است. سکه Binance توسط کاربران برای پرداخت هزینه تراکنش توسط سرویس‌ها استفاده می‌شود. همچنین مانند هر نوع ارز رمزنگاری شده دیگری، از سکه Binance می‌توان در تمامی معاملات و تراکنش‌هایی که از ارز رمزنگاری پشتیبانی می‌کنند، استفاده کرد.

توسعه سکه Binance

در ابتدا Binance در سال 2017 توسط Changpeng Zhao و Roger Wang تاسیس شد. Changpeng که با نام CZ در جامعه ارزهای رمزنگاری شده شناخته می‌شود قبلا به عنوان موسس و مدیرعامل BijieTech یک سرویس معاملات ابری فعالیت کرده بود. او همچنین یکی از موسس‌ها و مدیر فنی ارشد OKCoin بود. در ابتدا دفتر اصلی Binance در شهر شانگهای در چین افتتاح شد اما به خاطر ایجاد محدودیت توسط دولت چین سرورهای این پلتفرم به ژاپن انتقال پیدا کرد. در ماه مارس 2018، Binance اخطاری رسمی از سرویس خدمات مالی ژاپن دریافت کرد تا Binance به فعالیت خود در این کشور پایان دهد. بر اساس گزارش‌ها قرار است که مرکز عملیات این ارز رمزنگاری شده به جزیره مالت انتقال پیدا کند. در حالت کلی 200 میلیون توکن BNB در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. فاز ارائه سکه اولیه برای سرمایه گذاری در ماه جولای 2017 عملی شد.

 

نمایی از آینده ارزهای رمزنگاری شده، آشنایی با Binance Coin
نمایی از آینده ارزهای رمزنگاری شده، آشنایی با Binance Coin

مزایای سکه Binance چیست؟

در ماه آگوست سال 2018 میلادی، سکه Binance روی بلاک چین اتریوم فعالیت می‌کرد. در ماه مارس 2018، شرکت پشت این ارز اعلام کرد که Binance به بلاک چین مخصوص به خود پورت خواهد شد که در حال توسعه بود. Binance به ارزی معاملاتی غیرمتمرکز تبدیل خواهد شد و این بدان معنی است که توکن‌های BND بر اساس ERC-20 بودند نیز به بلاک چین جدید منتقل خواهند شد.

 • تطابق سفارش: بسیار مهم است که درک کنیم تبادل ارزهای رمزنگاری شده فقط به عنوان تسهیل کننهد برای خرید یا فروش توسط کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ارزها به صورت مستقیم خرید و فروش نمی‌شوند. برای خرید فروش معمولا از یک نوع ارز رمزنگاری شده استفاده می‌شود. Binance از موتور تطبیق قدرتمندی استفاده می‌کند که می‌تواند 1400000 سفارش را در ثانیه پردازش می‌کند. این مورد باعث می‌شود که Binance به یکی از سریع‌ترین شیوه‌های تبادل ارز رمزنگاری شده دست پیدا کند.
 • نقدینگی: انجام تراکنش با ارز رمزنگاری شده بدون وجود نقدینگی مناسب، امکان‌پذیر نیست. در ماه آگوست سال 2018، امکان تبادل 380 ارز رمزنگاری شده توسط Binance وجود داشت. پس می‌توان گفت که Binance یکی از شلوغ‌ترین پلتفرم‌ها در بازار ارز رمزنگاری شده است. این بازار توسط ارز‌های رمزنگاری شده با قیمت‌های رقابتی پر شده است که اجازه می‌دهد فرآیند انتقال بسیار سریع‌تر انجام شود.
 • پشتیبانی چند زبانه: Binance پلتفرمی چند زبانه است. در واقع این پلتفرم در حال حاضر از 13 زبان مختلف مثل انگلیسی، چینی، ژاپنی، اسپانیایی، فرانسوی، ایتالیایی، روسی، کره‌ای، آلمانی، ویتنامی، لاتین و ترکی پشتیبانی می‌کند. این ویژگی باعث می‌شود تا Binance به راحتی توسط مردم نقاط مختلف جهان مورد استفاده قرار گیرد.

سیستم پیشرفته تبادل Binance

استفاده از Binance روی پلتفرم‌های مختلف برای آسان شدن فرآیند تبادل برای کاربر امکان‌پذیر است. استفاده از Binance در دو مدل پایه و پیشرفته امکان‌پذیر است. مدل پیشرفته برای ارائه تحلیل‌های بسیار عمیق از ارزهای رمزنگاری شده استفاده می‌شود. استفاده از Binance روی پلتفرم‌های وب، ویندوز، اندروید، موبایل بر اساس HTML5 و REST API امکان‌پذیر است.

مدل دستمزدی: همانگونه که در قسمت بالا اشاره شد Binance از توکن برای اعمال هزینه‌ها استفاده می‌کند. در واقع سیستم ارائه شده توسط Binance برای اعمال هزینه‌ها به کاربران ویژگی‌های بسیار خوبی دارد. به عنوان مثال در سال 2018 این شبکه برای انجام تبادل صرفا هزینه 0.1 درصدی از کاربران دریافت می‌کرد. حتی در برخی از موارد تخفیف‌هایی نیز برای تبادل ارائه می‌شود.

چگونه سکه Binance را خریداری و نگه‌داری کنیم؟

شما نمی‌توانید سکه این ارز رمزنگاری شده را توسط فرآیند ماینینگ به دست آورید. همه توکن‌های مربوط به Binance از قبل ماین شده و آماده هستند. اگر علاقه دارید که Binance داشته باشید باید آن را از طریق تبادل ارز رمزنگاری شده به دست آورید.

 1. از آنجایی که Binance به صورت خودکار یک سیستم تبادل ارز رمزنگاری است، می‌توانید با استفاده از آن 70 نوع ارز را تبادل کنید. به جز تبادل داخلی، با استفاده از سکه Binance می‌توانید در شبکه Bancor، io، IDEX، Trade Satoshi و … استفاده کنید.
 2. بهترین راه تبادل مقایسه کردن ارزش ارز‌های رمزنگاری شده را در همه مبادلات مقایسه کنید. بدین ترتیب کاربر می‌تواند بهترین نرخ را به دست آورد. یکی از این پلتفرم‌ها CoinSwitch نام دارد.
 3. CoinSwitch یکی از بزرگترین پلتفرم‌های تبادل ارزهای رمزنگاری شده است. این پلتفرم امکان تبادل 350 ارز رمزنگاری شده را فراهم می‌کند. این پلتفرم قیمت همزمان را در همه چارت‌ها برای همه ارزهای رمزنگاری شده ارائه می‌کند. در کنار آن کاربر می‌تواند قیمت‌های گذشته و حال را بر اساس عملکرد ارز مد نظر مشاهده کند.

نگه‌داری از توکن BNB

کیف پول رسمی Binance در حال حاضر Trust Wallet نام دارد. همانند هر ارز رمزنگاری شده، Binance نیز کیف پول اختصاصی خود را برای نگه‌داری توکن BNB و یا هر نوع ارز رمزنگاری شده معرفی کرده است. در جولای 2018، شرکت Binance کیف پول و اپلیکشن Trust Wallet را بر اساس توکن‌های اتریوم معرفی کرد. در حال حاضر از این کیف پول، به عنوان کیف پولی رسمی BNB یاد می‌شود. در کنار کیف پول رسمی، BNB می‌تواند روی کیف پول‌های سازگار با اتریوم مثل MyEtherWallet، Metamask، Mist، Ledger Nano S و Trezor ذخیره شود.

آینده سکه Binance چگونه پیش‌بینی می‌شود؟

 1. در آگوست سال 2018، ارزش Binance در بازار به 875 میلیون دلار رسید. این مورد باعث شد که در آن زمان Binance به هفدهمین ارز رمزنگاری شده با ارزش بازار تبدیل شود.
 2. مدیریت این ارز رمزنگاری شده تصمیم دارد تا 20 درصد از درآمد حاصل را در هر فصل برای خرید دوباره توکن‌های BNB صرف کند. این کار تا باقی مانده تنها 100 میلیون توکن ادامه پیدا خواهد کرد.
 3. تا امروز چندین بار رویداد سوزاندن توکن انجام شده است. در این فرآیند تعداد توکن‌ها به کمی بیشتر از 192 میلیون عدد می‌رسد و تقریبا 95.51 توکن در چرخه فعال باقی می‌ماند.
 4. در زمان شروع رسمی BNB در سال 2017، ارز رمزنگاری شده این پلتفرم ارزشی در حدود 0.115203 دلار داشت. ارزش این ارز در ابتدای تابستان 2019 به بیش از 30 دلار رسیده است.

تفاوت سکه Binance با دیگر ارزهای رمزنگاری شده چیست؟

 1. برخلاف بیت کوین، عملکرد سکه Binance به پرداخت همتا به همتا محدود نشده است. این تنها بخشی از اکوسیستم داخلی Binance است. توکن BNB به نوعی راهکاری برای کسب درآمد روی پلتفرم است.
 2. توکن BNB ویژگی‌های مثبتی دارد که مختص به این پلتفرم است. با استفاده از BNB‌ کاربر می‌تواند از تخفیف‌های ویژه این پلتفرم بهره‌مند شود که در دیگر ارزهای رمزنگاری شده وجود ندارد.
 3. در کنار تبادل ارز‌های رمزنگاری شده Binance شامل پلتفرمی به نام Binance Labs است که کاربر می‌تواند توسط آن در پروژه‌های بلاک چین سرمایه‌گذاری کند.

آیا سرمایه‌گذاری با خرید کوین Binance تصمیمی مناسب است؟

 1. Binance یکی از ارزهای رمزنگاری بود که باعث غافل‌گیری فعالان این صعنت با توجه به رشد خود شد. تنها در یک سال این ارز توانست به بیشترین حجم تبادل در بازار ارزهای رمزنگاری شده دست پیدا کند. بنا به نرخ موفقیت، Binance توانسته تا نظر بسیاری از سرمایه‌گذاران و کاربران را به سمت خود جلب کند.
 2. Binance توسط تیم بسیار قدرتمند و اختصاصی مدیریت می‌شود. تیم مدیریت و توسعه این پلتفرم از افرادی بسیار ماهر و با تجربه تشکیل شده است که می‌تواند تضمین کننده موفقیت آن باشد. تیم پشت این پلتفرم تلاش زیادی برای بهبود وضعیت امنیت شبکه انجام داده است. در سال 2018، امنیت این شبکه توسط یک حمله مورد تهدید قرار گرفت اما Binance توانست به خوبی در مقابل این حملات مقاومت کند.
 3. پلتفرم Binance ثابت کرده که قابلیت بالایی در سوددهی به ازای سرمایه گذاری دارد. به عنوان مثال ارزش هر Binance در سال 2018 نسبت به زمان آغاز کار به 9 دلار رسیده بود. این مقدار نسبت به قیمت اولیه بیش از 8000 درصد افزایش داشته است.

یک دیدگاه بگذارید