پرش لینک ها

ارز رمزنگاری شده Tron چیست؟

در سپتامبر سال 2017 فردی به نام Justin Sun موسسه ترون (Tron) را در کشور سنگاپور بنا کرد. ارز رمزنگاری شده مربوط به این شبکه با نام Tronix یا TRX شناخته می‌شود. سکه Tron یکی از آخرین نمونه‌های ارز‌های رمزنگاری شده و البته یکی از محبوب‌ترین آنها در بازار است. هدف اصلی این ارز نسبت به رقبای خود تقریبا متفاوت است.

موسسه Tron قصد تعامل با صنعت سرگرمی را دارد. فعالیت این ارز کاملا شبیه به مفهوم ارز‌های رمزنگاری شده غیر متمرکز و تقسیم تکنولوژی است اما می‌توان گفت که هدف اصلی آن اشتراک با صنعت سرگرمی است. به اشتراک گذاری محتوا از طریق بلاک چین و ساختار همتا به همتا در شبکه کار می‌کند. می‌توان گفت که Tron کارایی فراتر از ارز‌های رمزنگاری شده عادی دارد:

 1. ساختار Tron کمک می‌کند که دیگر واسطه‌ای بین سازنده و کاربر وجود نداشته باشد.
 2. به جای آن، سازندگان محتوای دیجیتالی ( به عنوان مثال اپلیکیشن‌های موبایلی) می‌توانند به صورت مستقیم از کاربران و خریداران درآمد کسب کنند.
 3. در کنار از بین بردن واسطه، نیاز به ترافیک در سایت‌هایی مثل فیسبوک نیز کاهش پیدا می‌کند. دلیل این امر استریم شدن ترافیک به سمت سازندگان است و به همین خاطر نیازی به وجود سایت واسطه وجود ندارد و کاربر یا خریدار مستقیم به سازنده متصل خواهد شد.

توسعه Tron

پشتیبانی از Tron توسط تیمی توانمند انجام می‌شود. از اعضای این تیم می‌تواند به کارمند سابق علی بابا تا توسعه دهندگان قدرتمند چینی اشاره کرد. به صورت کلی افراد پشت این مجموعه از لحاظ تواندمندی بسیار عالی عمل کردند. همچنین پشتیبانی مالی این مجموعه توسط کسب و کار‌های قدرتمندی در چین مثل Tang Binsen موسس بازی Clash of Kings و Hitters Xu خالق Nebulas انجام می‌شود. بر خلاف اینکه Tron می‌تواند از چندین ارز مختلف پشتیبانی کند، Tronix ارز رسمی این شبکه نام دارد و همه ارز‌ها برای پردازش باید به این واحد تبدیل شوند.

ارز رمزنگاری شده Tron چیست؟
ارز رمزنگاری شده Tron چیست؟

مزایای استفاده از Tron چیست؟

ارز رمزنگاری شده Tron به سازندگان اجازه می‌دهد که مدیریت را روی داده‌ها به دست گیرند و همچنان نیز بتوانند از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنند.

 • انگیزه اصلی ساخت سکه Tron اجازه دادن به پخش کردن داده‌ها بدون هیچ محدودیت بود. کاربران اجازه داشتند تا داده‌های خود را ذخیره و آپلود کرده و همچنین ویدیو یا صدا را از طریق محتوا در کانال‌های خود فعال کنند. هر زمانی که کاربر محتوای دیجیتالی را آپلود می‌کند، به او دارایی دجیتال هدیه داده می‌شد و اکوسیستم محتوا تکامل پیدا می‌کند.
 • فرد آپلود کننده محتوا با در نظر داشتن داده‌ای که آپلود کرده پاداش دریافت خواهد کرد. یکی از ویژگی‌های اصلی و مزایای Tron این است که به جای تمرکز روی سازمان‌ها به افراد اهمیت زیادی می‌دهد. کاربران می‌توانند هویت دیجیتال خود را حفظ کنند.
 • سیستم تراکنش همچنین مزیت‌هایی دارد. تراکنش‌های Tronix با استفاده از یک دفتر حسابداری عمومی انجام می‌شود. جایی که تمامی تراکنش‌ها Tron قابلیت ردیابی را بدون هیچ محدودیتی دارد. تراکنش‌ها با استفاده از Tronix با استفاده از مدل خاصی به نام UTXO انجام می‌شود. سکه‌های TRX برخلاف دیگر ارز‌های رمزنگاری شده قابلیت ماین کردن ندارد.

چگونه می‌توان Tron خرید و آن را ذخیره کرد؟

اول از همه چیز، شما باید یک کیف پول Tron ایجاد کنید. همچنین توجه کنید که کیف پول از سکه TRX پشتیبانی کند.

 1. سکه TRX با ERC20 سازگار است و از این رو می‌تواند روی بیشتر کیف پول‌های اتریوم ذخیره شود.
 2. گرچه در ماه می سال 2018، شبکه صلی ترون شکل گرفت. بدین ترتیب حالا امکان استفاده از کیف پول اختصاصی Tron روی پلتفرم‌های اندروید، ویندوز مک، iOS و حتی مرورگر کروم وجود دارد.
 3. برخی از شرکت‌های ثالث کیف پول‌هایی مثل Bitpie یا Cobo را عرضه کردند. این کیف پول‌ها با همکاری تیم Tron ساخته شده و قابلیت پشتیبانی از این ارز رمزنگاری شده را به صورت رسمی دارند.
 4. کیف پول شخصی خود را دانلود کرده و همیشه رمز خصوصی آن را به خاطر داشته باشید. هیچگاه رمز خصوصی کیف پول خود را با فردی دیگر به اشتراک نگذارید.

در بسیاری از بنگاه‌های معاملاتی، سکه TRX را نمی‌تواند به صورت مستقیم با استفاده از پول حقیقی خرید. شما می‌توانید آن را با بیت کوین یا اتریوم مبادله کنید. به همین خاطر شما باید سرمایه‌گذاری پیشین در زمینه ارز‌های رمزنگاری شده انجام داده باشید.

خرید Tron با بهره‌گیری از CoinSwitch

 1. CoinSwitch یکی از بهترین پلتفرم‌ها برای مبادله ارز‌های دیجیتال است و به شما اجازه می‌دهد تا خرید و فروش سکه‌های TRX را انجام دهید. این پلتفرم قیمت ارز هدف شما در زمان خرید و فروش را به صورت آنلاین نشان می‌دهد. حتی امکان نمایش قیمت روی پلتفرم‌های مختلف مبادله نیز وجود دارد.
 2. این پلتفرم همچنین قابلیت ارائه چارت همزمان با تحلیل را دارد. بدین ترتیب در زمان فروش می‌توانید چارت را مشاهده کنید و به بهترین قیمت دست پیدا کنید.
 3. همچنین شما می‌توانید با استفاده از بیت کوین یا اتریوم به خرید و فروش TRX بپردازید.
 4. این پلتفرم همچنین قابلیت پشتیبانی از کیف پول شخصی شما را دارد و نیازی نیست که از کیف پول انحصاری آنها استفاده کنید.

آینده Tron چگونه پیش‌بینی می‌شود؟

به خاطر ذات بسیار پیچیده ارز‌های رمزنگاری شده، انجام پیش‌بینی در مورد آینده بسیار دشوار است. در حال حاضر ارز هر Tron در حدود 0.4 دلار است اما پیش‌بینی می‌شود که این مقدار در آینده افزایش پیدا کند. شانس موفقیت Tron بسیار زیاد است چون این ارز ساختار و ذات نسبتا متفاوتی نسبت به دیگر ارز‌های رمزنگاری شده دارد. ساختاری که بسیاری از ارز‌های رمزنگاری شده نمی‌توانند به آن دست پیدا کنند. کوین های TRX در حال حاضر از محبوبیت بسیار زیادی در بازار‌های آسیایی برخوردارند اما می‌توان گفت که این ارز فعلا نمی‌تواند به این زودی‌ها به ارزش 1 دلار برسد. باید دید که در آینده چه اتفاقاتی رخ خواهد داد اما Tron توانست در سال 2017 و 2018 رشد بسیار زیادی را تنها در چند ماه تجربه کند. فاز جدید Tron با نام ادیسه از ژانویه 2019 آغاز شده است و انتظار می‌رود که با استفاده از قدرت بلاک چین این ارز به موفقیت‌های بیشتری دست یابد.

یک دیدگاه بگذارید